Klub chovatelů teriérů

Klub chovatelů teriérů v sobě slučuje majitele, chovatele, držitele a přátele mnoha teriérských plemen.

Klub vydává 3x ročně Zpravodaj Klubu chovatelů teriérů. Je to časopis, který obsahuje základní informace o termínech výstav a svodů, informace týkající se jednotlivých plemen a podle možnosti i různé odborné články. Bývají v něm uvedeny výsledky z konaných výstav, je v něm možné uveřejnit inzerci.

Klub pořádá každoročně svou Klubovou a speciální výstavu teriérů. Každý rok také probíhá vyhodnocení soutěže o nejúspěšnější jedince jednotlivých plemen v oblasti exteriéru i výkonu pro názvem Nejlepší teriér KCHT.

V rámci obecně platných předpisů navrhuje klub rozhodčí pro posuzování exteriéru na mezinárodní a národní výstavy. V naší pravomoci také je navrhnout čekatele na funkci rozhodčího.

Klub chovatelů teriérů ječlenem Českomoravské kynologické unie (www.cmku.cz) prostřednictvím Českomoravské kynologické jednoty (www.cmkj.eu) V praxi to znamená, že průkazy původu našich odchovů vystavuje plemenná kniha ČMKJ. Tato spolupráce trvá řadu let a naši chovatelé si nestěžují na žádné problémy. Uznáváme a využíváme základní předpisy ČMKU a nesnažíme se činnost klubu i chovatelů příliš omezovat dalšími požadavky. Výjimku tvoří některé doplňky chovatelského řádu a doplňky, jejichž smyslem je určitá ochrana feny a jejího potomstva.

Klub chovatelů teriérů staví na osobnosti a zodpovědnosti chovatele. Dává mu proto maximální volnost ve výběru krycích psů. Poradci chovu by v našem podání měli, mimo výjimečných situací typu úzké příbuzenské plemenitby, opravdu jen radit, nikoliv rozhodovat. Na nich také je, aby ve spolupráci s plemennou knihou usnadnili chovatelům s chovem spojenou administrativu.

Neklademe si žádné vysoké cíle a nemyslíme si, že z našeho klubu budou pocházet jen šampióni. Přejeme si, aby štěňata od našich chovatelů dělala svým novým majitelům radost bez ohledu na to, budou-li psy využívanými při výkonu práva myslivosti nebo každodenními společníky rodiny.

Klub považujeme za jakési zázemí, které by mělo svým členům pomoci v oblasti chovu i v každé situaci, kdy se se svým psem dostanou do problémů.


Přejít na:
Historie klubu   >   Organizační řád   >   Stanovy   >   Plemena   >   Přihláška   >   Členské příspěvky   >   Zpracování osobních údajů

Tento web používá soubory cookies,

a to jen ty nezbytné pro správné fungování.

Souhlasím